W czwartek, 8 grudnia, odbył się DemoDay kończący cykl edukacyjny Akceleratora Innovatorium. Spotkanie odbyło się w formie hybrydowej (offline i online) a swoje pitch decki zaprezentowało 11 z kilkudziesięciu zespołów i projektów biorących udział w programie.
Za wszystkimi zespołami, uczestnikami programu Akcelerator Innovatorium, cykl zajęć z obszaru zarządzania strategicznego i modeli biznesowych opartych na wykorzystaniu sztucznej inteligencji. W jego ramach uczestnicy uzyskali wsparcie doświadczonych mentorów oraz doradztwo w zakresie finansowania zespołów oraz współpracy z funduszami Venture Capital. Ostatecznie swoje produkty i pomysły 8 grudnia zaprezentowały:
- Thermosafety
- RoboStylist
- MobilGo
- Let’s Meet
- Mediprintic
- TattoArtist
- MasterMatch
- Emotiv
- Storyplanetgo
- Last Willow
- Predictus Spech
Pytania dotyczące zarówno fazy zaawansowania, przychodów, konkurencji czy planów rozwoju wszystkim zespołom obecnym na sali DemoDay oraz łączącym się zdalnie zadawali: Przemysław Jurgiel-Żyła, investment director/board member Movens Capital, Tomasz Goliński, Partner Zarządzający Cofounder Zone. Z ramienia Akceleratora spotkanie poprowadził Paweł Nowacki, przewodniczący Rady Fundacji Think Thank Innovatorium.eu.
Po przywitaniu uczestników i przedstawieniu programu uczestnicy DemoDay obejrzeli 3-minutowy skrót debaty o AI, którą zorganizował Think Thank Innovatorium.eu. W rozmowie pt. „Rola biznesu i polskiej nauki w rozwoju sztucznej inteligencji” udział wzięli:
– prof. Akademii Leona Koźmińskiego Aleksandra Przegalińska dr hab., Zakład Zarządzania w Społeczeństwach Sieciowych i Cyfrowych
– dr Dominika Kaczorowska-Spychalska, Dyrektor Centrum Inteligentnych Technologii na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, Lider Podgrupy Badań, Innowacyjności i Wdrożeń Grupy Roboczej ds. Sztucznej Inteligencji w KPRM
– prof. UW dr hab. inż. Wiesław Cetera, Katedra Technologii Informacyjnych UW
– dr Waldemar Kozioł, Katedra Gospodarki Narodowej, Pracownia Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Wydział Zarządzania UW
– dr Krzysztof Rychlicki-Kicior, CEO Makimo sp. o.o., dziekan Studiów Informatycznych Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie
- Partnerami w programie Akcelerator Innovatorium były fundusze VC:
Movenscapital.com
Cofounder.zone
Fundingbox.vc
- Akcelerator Innovatorium był dofinansowany ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu.
- Innovatorium to Think Tank skoncentrowany na innowacyjności, rozwoju technologii i nowych mediach. Prowadzi badania i analizy w ważnych obszarach dla rozwoju polskiej i europejskiej gospodarki takich jak rozwój startupów, fundusze Venture Capital, współpraca nauki z biznesem, transformacja cyfrowa i zarządzanie innowacją. Dostarcza wiedzę poprzez raporty i publikacje oraz uczestniczy w debacie publicznej poprzez organizację wydarzeń oraz współpracę z mediami.