Kategorie
Blog

DemoDay zakończył program Akcelerator Innovatorium

W czwartek, 8 grudnia, odbył się DemoDay kończący cykl edukacyjny Akceleratora Innovatorium. Spotkanie odbyło się w formie hybrydowej (offline i online) a swoje pitch decki zaprezentowało 11 z kilkudziesięciu zespołów i projektów biorących udział w programie.

Za wszystkimi zespołami, uczestnikami programu Akcelerator Innovatorium, cykl zajęć z obszaru zarządzania strategicznego i modeli biznesowych opartych na wykorzystaniu sztucznej inteligencji. W jego ramach uczestnicy uzyskali wsparcie doświadczonych mentorów oraz doradztwo w zakresie finansowania zespołów oraz współpracy z funduszami Venture Capital. Ostatecznie swoje produkty i pomysły 8 grudnia zaprezentowały:

  1. Thermosafety
  2. RoboStylist
  3. MobilGo
  4. Let’s Meet
  5. Mediprintic
  6. TattoArtist
  7. MasterMatch
  8. Emotiv
  9. Storyplanetgo
  10. Last Willow
  11. Predictus Spech

Pytania dotyczące zarówno fazy zaawansowania, przychodów, konkurencji czy planów rozwoju wszystkim zespołom obecnym na sali DemoDay oraz łączącym się zdalnie zadawali: Przemysław Jurgiel-Żyła, investment director/board member Movens Capital, Tomasz Goliński, Partner Zarządzający Cofounder Zone. Z ramienia Akceleratora spotkanie poprowadził Paweł Nowacki, przewodniczący Rady Fundacji Think Thank Innovatorium.eu.

Po przywitaniu uczestników i przedstawieniu programu uczestnicy DemoDay obejrzeli 3-minutowy skrót debaty o AI, którą zorganizował Think Thank Innovatorium.eu. W rozmowie pt. „Rola biznesu i polskiej nauki w rozwoju sztucznej inteligencji” udział wzięli:

– prof. Akademii Leona Koźmińskiego Aleksandra Przegalińska dr hab., Zakład Zarządzania w Społeczeństwach Sieciowych i Cyfrowych

– dr Dominika Kaczorowska-Spychalska, Dyrektor Centrum Inteligentnych Technologii na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, Lider Podgrupy Badań, Innowacyjności i Wdrożeń Grupy Roboczej ds. Sztucznej Inteligencji w KPRM

– prof. UW dr hab. inż. Wiesław Cetera, Katedra Technologii Informacyjnych UW

– dr Waldemar Kozioł, Katedra Gospodarki Narodowej, Pracownia Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Wydział Zarządzania UW

– dr Krzysztof Rychlicki-Kicior, CEO Makimo sp. o.o., dziekan Studiów Informatycznych Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie

  • Akcelerator Innovatorium był dofinansowany ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu. 
  • Innovatorium to Think Tank skoncentrowany na innowacyjności, rozwoju technologii i nowych mediach. Prowadzi badania i analizy w ważnych obszarach dla rozwoju polskiej i europejskiej gospodarki takich jak rozwój startupów, fundusze Venture Capital, współpraca nauki z biznesem, transformacja cyfrowa i zarządzanie innowacją. Dostarcza wiedzę poprzez raporty i publikacje oraz uczestniczy w debacie publicznej poprzez organizację wydarzeń oraz współpracę z mediami.
Kategorie
Blog

W czwartek 1 grudnia kolejny webinar w programie Akceleratora

Już w czwartek 1 grudnia, odbędzie się kolejna z sesji szkoleniowych Akceleratora Innovatorium. Webinar rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do 14.00. Zajęcia poprowadzą:

10.00 – 11.00 prof. Agnieszka Uflewska (University of Glasgow) – etyczne aspekty wykorzystania sztucznej inteligencji
11.00 – 12.00 mec. Michał Kibil – prawne aspekty wykorzystania sztucznej inteligencji
12.00 – 13.00 prof. Wiesław Cetera (Uniwersytet Warszawski) – finansowanie projektu przez system grantowy
13.00 – 14.00 Marcin Niemczyk (Polskie Badania Internetu) – dane w AI w badaniach internetu

Zakończenie spotkania przewidywane jest o godz. 14.00.

UWAGA. Za tydzień, już w kolejny czwartek 8 grudnia, uczestnicy programu spotykają się na Demo Day z udziałem przedstawicieli funduszy VC:

Podczas Demo Day zespoły będą mogły zaprezentować swoje projekty funduszom VC. Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej (dla chętnych możliwość oglądania transmisji live). Zainteresowane zespoły prosimy pilnie o kontakt z nami pod adresem kontakt@innovatorium.eu.

Osoby i zespoły proszone są potwierdzenie do 6 grudnia (wtorek do końca dnia) swojej obecności na DemoDay. Zespoły biorące udział w DemoDay powinny także nadesłać pitch deck w PDF do dn. 7 grudnia (środa) maks. do godz. 10.00 na adres akcelerator@innovatorium.eu

Kategorie
Blog

Już 24 listopada kolejny webinar w programie Akceleratora

W czwartek 24 listopada odbędzie się kolejna już sesja Akceleratora Innovatorium. Zajęcia potrwają od godz. 10.00 do 14.00.

Tym razem wykłady poprowadzą:

10.00 – 11.00 Tomasz Goliński: Współpraca startupu z funduszem VC – od pitch’u do exitu
11.00 – 12.00 Paweł Nowacki: Relacje startupu z mediami, o sposobach na komunikowanie się z dziennikarzami
12.00 – 13.00 Tomasz Gruszka: AI w firmach sektora mediów
13.00 – 14.00 Grzegorz Samborski: Szanse i ograniczenia polskiej przedsiębiorczości technologicznej

Zakończenie spotkania przewidywane jest o godz. 14.00. Przypominamy, że kolejna sesja już za tydzień 1 grudnia, a kolejny czwartek 8 grudnia to zaplanowany od dawna Demo Day z udziałem przedstawicieli funduszy VC:

Szczegółowe plany otrzymacie Państwo przed wydarzeniem razem z zaproszeniem do platformy ClickMeeting. Podczas Demo Day zespoły będą mogły zaprezentować swoje projekty funduszom VC. Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej. Zainteresowane zespoły prosimy pilnie o kontakt z nami pod adresem kontakt@innovatorium.eu.
 
Wszystkich prosimy o wyrażenie deklaracji czy chcą uczestniczyć w tym wydarzeniu online czy na ul. Bysławskiej 82 w Mera Park, gdzie przewidziano Demo Day.

Przypominamy, że nagranie z ostatniej sesji październikowej dostępne jest (po zalogowaniu) na platformie: https://innovatorium710.clickmeeting.com/webinar-recording/Dy7Rb6100.

Kategorie
Blog

Październikowy webinar Akceleratora – wykłady Stillwella, Krausa i Skuzy

W czwartek 27 października mieliśmy okazję uczestniczyć w trzech niezwykle interesujących sesjach. Gościliśmy Davida Stillwella z University of Cambridge Judge Business School, który dzielił się swoją wiedzą z zakresu wykorzystania analityki danych w naukach społecznych. David współpracował w swoich projektach badawczych z Michałem Kosińskim ze Stanford University, którego mieliśmy okazję gościć w czerwcu.  Dr Maciej Kraus, partner funduszu Mavens Capital, mówił o znaczeniu ceny i polityki cenowej w startupie a Arek Skuza o interesujących przykładach implementacji sztucznej inteligencji w biznesie.

Nagranie webinaru, czyli całej sesji październikowej dostępne jest (po zalogowaniu) pod tym linkiem na platformie Click Meeting.

Najbliższa sesja szkoleniowa odbędzie się 24 listopada i będzie dotyczyć finansowania startupu oraz wykorzystaniu danych i sztucznej inteligencji w badaniach i mediach. Kolejna sesja już tydzień później w czwartek 1 grudnia – wtedy prowadzący zapoznają nas z etycznymi i prawnymi uwarunkowaniami biznesu opartego o dane i AI oraz zagadnieniom związanym z komunikacją z mediami. Szczegółowe plany otrzymacie Pańswto przed wydarzeniem razem z zaproszeniem do platformy ClickMeeting.

Demo Day zbliża się wielkimi krokami i już 8 grudnia zespoły będą mogły zaprezentować swoje projekty funduszom VC. Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej. Zainteresowane zespoły prosimy pilnie o kontakt z nami pod adresem kontakt@innovatorium.eu. Wszystkich prosimy o wyrażenie deklaracji czy chcą uczestniczyć w tym wydarzeniu online czy na ul. Bysławskiej 82 w Mera Park, gdzie odbędzie się Demo Day.

Kategorie
Blog

Drugi webinar w programie Akceleratora: wykłady prof. Rosenberga i prof. Skali

W czwartek 29 września odbył się drugi webinar w naszym programie Akceleratora z udziałem prof. Mike Rosenberga z IESE Business School i prof. Agnieszki Skala z Politechniki Warszawskiej. Obie sesje stały na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i poruszały takie zagadnienia jak Geostrategia a AI (prof. Rosenberg) i metodologia LEAN w startupie (prof. Skala).

Sesje są do obejrzenie pod linkiem:

https://innovatorium710.clickmeeting.com/webinar-recording/DOtG8cd37

Następna sesja odbędzie się w czwartek 27 października i będziecie Państwo mieli możliwość uczestniczyć w sesjach prof. Davida Stillwella z Cambridge Judge Business School, dr Macieja Krausa i Arkadiusza Skuzy. A kolejne spotkania planowane są na:

  • 24 listopada,
  • 1 grudnia

Szczegóły będą komunikowane z wyprzedzeniem. Przypominamy, że Demo Day odbędzie się w grudniu w formie hybrydowej.

Przypominamy także, że podczas pierwszego spotkania usłyszeliśmy wykład prof. Michała Kosińskiego poprowadził wykład pt. „Społeczne i biznesowe szanse wykorzystania analityki danych i sztucznej inteligencji”. Nagranie jest także dostępne na platformie Click Meeting.

Kategorie
Blog

Za nami pierwsze spotkanie Akceleratora. Wykład inauguracyjny prof. Michała Kosińskiego

W czwartek 30 czerwca odbyło się spotkanie inauguracyjne akceleratora oraz prof. Michał Kosiński poprowadził wykład pt. „Społeczne i biznesowe szanse wykorzystania analityki danych i sztucznej inteligencji”.
Kolejne spotkania szkoleniowe będą odbywać się raz w miesiącu w formie zbliżonej do seminarium lub warsztatu.

29 września będziemy gościć prof. Mike Rosenberga (IESE Business School) oraz prof. Agnieszkę Skala-Gosk (Politechnika Warszawska).
Kolejne spotkania odbędą się:

  • 27 października,
  • 24 listopada,
  • 1 grudnia

Szczegóły będą komunikowane z odpowiednim wyprzedzeniem. Wsparcie mentorskie da możliwość zindywidualizowanej opieki nad rozwojem każdego z zakwalifikowanych projektów. Do końca sierpnia zostaną nakreślone szczegóły tego wsparcia, przygotowaniem do tego będą spotkania wstępne z przedstawicielem Innovatorium z każdym z zespołów zakwalifikowanych do procesu akceleracyjnego.

Demo Day odbędzie się w grudniu w formie hybrydowej.

Kategorie
Blog

Siedzisz w danych? Naucz się, jak zrobić „pitch” i pokaż się na rynku

Masz pomysł na stworzenie oprogramowania lub technologii uczenia maszynowego, dzięki której firmy będą mogły sprawniej pozyskiwać dane i wykorzystywać je w codziennej pracy? Wiesz, jak zautomatyzować wybrany fragment rynku lub za pomocą danych i uczenia maszynowego rozwiązać istniejący problem? Zgłoś się do bezpłatnego programu finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Masz czas do 24 czerwca. 

Do Innovatorium możesz zapisać się indywidualnie lub z całym zespołem, z którym pracujesz w kole naukowym czy w ramach projektu badawczego. Możecie przejść przez program razem lub możesz wysłać przedstawiciela zespołu i uzyskać dodatkową zewnętrzną perspektywę na Wasze działania: https://akcelerator2022.innovatorium.eu/aplikacja/. Zespoły zostaną wybrane przez zespół mentorów Innovatorium. 

Dla 100 studentów, doktorantów i pracowników naukowych, którzy „siedzą w danych”

Tylko cztery godziny raz na cztery tygodnie przez 5 miesięcy. W sumie 20 godzin. Tyle czasu zajmie Ci udział w programie zajęć przygotowanym dla osób, które pracują z danymi, mają pomysły na praktyczne rozwiązania, ale nie wiedzą, jak się za to zabrać, ani gdzie się zgłosić o pomoc. Dzięki Innovatorium użyteczną wiedzę i opiekę mentorską otrzyma 100 studentów, doktorantów i pracowników naukowych.

Masz pomysł na oprogramowanie, nie odkładaj go

Udział w Innovatorium to nie tylko możliwość podpatrzenia, jak wygląda współpraca sektorów akademickiego i biznesowego. To przede wszystkim możliwość przekucia pomysłu na oprogramowanie lub technologię uczenia maszynowego w etap początkującej firmy. Automatyzacja procesów przy pomocy danych jest obecnie potrzebna w każdej branży, nie tylko w sektorze finansowym, IT, marketingowym, medycznym, handlowym, na rynku mediów czy w logistyce, ale także w bszarze e-bezpieczeństwa, przy produkcji robotów. Jeśli ktoś ma pomysł na rozwiązanie IT, szkoda to odkładać.

Zdobądź nowe kompetencje, zbliż się do praktyki

Program Innovatorium rozpocznie się 24 czerwca i potrwa do grudnia. Na zakończenie każdy uczestnik zaprezentuje swój pomysł przed funduszami venture capital. Wszyscy otrzymają certyfikat udziału w programie, a autorzy najciekawszych pomysłów szansę na założenie firmy pod skrzydłami jednego z funduszy venture capital, wsparcie networkingowe, dostęp do potencjalnych partnerów, klientów i inwestorów branżowych. 

Dowiedz się w końcu o co chodzi z elevator pitch

Innovatorium to także szansa, aby się w końcu dowiedzieć, jak przygotować elevator pitch i jak wygląda demo day. W programie studiów I, II i III na polskich uczelniach stopnia praktycznie nie ma zajęć na temat współpracy z biznesem. Tymczasem coraz więcej osób ze środowiska akademickiego chciałoby się dowiedzieć, jak to się robi, sprawdzić, czy ich wyobrażenie o współpracy z przedsiębiorcami jest zbliżone do realiów i na jakie pytania powinni sobie odpowiedzieć, jeśli chcą postawić na realizację projektów stosowanych w praktyce.

Społeczna odpowiedzialność nauki to także współpraca z biznesem Kreowanie nowych idei to element misji nowoczesnych uczelni i instytutów naukowych oraz badawczych. Dlatego projekt jest finansowany z grantu przyznanego przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki. Pomysłodawcą projektu jest Fundacja Innovatorium.

Aplikuj na: https://akcelerator2022.innovatorium.eu/aplikacja/

Herb Polski
Flaga Polski

Dofinansowanie ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu. Projekt: Akcelerator

DOFINANSOWANIE: 900 000 ZŁ
CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 1 020 000,00 ZŁ