Zespoły

Aplikacja audio do odczytu treści pisanych

Słuchanie ma tę przewagę nad czytaniem, że nie angażuje oczu, przez co wymaga mniejszego zaangażowania. Czynność tę można wykonywać w towarzystwie innych aktywności np. biegania czy jazdy samochodem. Rosnąca popularność podcastów i audiobooków pokazuje, że Polacy przekonują się do korzystania z informacji prezentowanych w formie głosowej. Rosnący trend jeszcze długo nie zastąpi treści pisanych, które przeważają w internecie.

Zgłoszony projekt to aplikacja konwertująca treści publikowane w internecie w formie pisemnej na format audio. Rozwiązanie korzystające z machine learning, big data i AI, automatycznie przekształci publikacje w treści audio do odsłuchania w telefonie, samochodowym systemie audio czy przez smart speakers.

Aplikacja zapewni odbiorcom dostęp i korzystanie z wybranych treści według ich własnego wyboru, predefiniując je według: tematu, ważności wydarzeń i źródła treści. Dodatkowo określi ich długość i czas wykorzystania. Przykład: najważniejsze 5 wiadomości dnia z kraju i ze świata w nie dłużej niż 5 minut.

Przewidujemy stworzenie rozwiązania w popularnych systemach operacyjnych: Android, Apple, Microsoft.

Podobne artykuły:

Herb Polski
Flaga Polski

Dofinansowanie ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu. Projekt: Akcelerator

DOFINANSOWANIE: 900 000 ZŁ
CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 1 020 000,00 ZŁ