Zespoły

Automatyzacja transakcji na rynku kryptowalut z wykorzystaniem AI

Kryptowaluty od kilku lat kuszą inwestorów możliwością szybkiego zysku przy niewielkim wkładzie własnym. Jednak jak każda inwestycja i ta wiąże się z ryzykiem. Do podejmowania dobrych decyzji potrzebne są wiedza i czas na przeanalizowanie bieżącej sytuacji i wskaźników.

Nasz zespół projektowy zamierza opracować narzędzie, które będzie zintegrowane z giełdą kryptowalut. Z jego pomocą będzie można automatycznie zlecać transakcje według ustaleń inwestora. Automat będzie stale monitorował rynek, a w momencie, kiedy wystąpią zdarzenia skonfigurowane przez inwestora, złoży transakcje kupna lub sprzedaży (np. kiedy nastąpi wzrost aktywa o 5 procent automat się aktywuje). Do narzędzia zostanie zaimplementowany model sztucznej inteligencji, który będzie wspomagał inwestora i będzie wskazywał zachowania rynku na podstawie różnych analiz.

Drugim filarem projektu będzie rozwiązanie oparte o AI, które będzie analizowało nastroje rynku dla danego aktywa. I na podstawie otrzymanych danych będzie wskazywało przyszłe zachowanie się danego aktywna.

Podobne artykuły:

Herb Polski
Flaga Polski

Dofinansowanie ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu. Projekt: Akcelerator

DOFINANSOWANIE: 900 000 ZŁ
CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 1 020 000,00 ZŁ