Zespoły

MobilGo. Platforma współdzielonej mobilności w modelu MasS

Jak przemieszczać się taniej? – na to pytanie szukają odpowiedzi nie tylko mieszkańcy i turyści, ale także podmioty odpowiedzialne za komunikację zbiorową. A gdyby tak przerzucić transport do taksówek, wykorzystując podczas przejazdu wszystkie dostępne w pojeździe miejsca? Opracowana przez nasz zespół aplikacja MobilGo to próba znalezienia złotego środka.

MobilGO jest alternatywą dla przejazdów indywidualnych oraz zbiorowych, zastępując nierentowne linie autobusowe. Zgłoszony przez nasz zespół projekt to platforma współdzielonej mobilności działająca w modelu MasS. Pomysł przypomina miejski BlaBlaCar, gdzie za jednakową, niską cenę wynajmujemy miejsce siedzące w taksówce. Odwróciliśmy sposób zamawiania taksówki, dlatego dane o przejazdach otrzymujemy z wyprzedzeniem. A na ich podstawie możemy ułożyć dokładną trasę przejazdu dla kilku osób. 

Dzięki jednakowej cenie, wprowadziliśmy rozwiązanie GO-kod umożliwiające zakup przejazdu dla osoby trzeciej. Rozwiązanie mogą wykorzystywać firmy oraz samorządy. Usługa funkcjonuje dzięki algorytmowi zbierania miejskich danych i układania optymalnych tras przejazdu z ich wykorzystaniem.

Podobne artykuły:

Herb Polski
Flaga Polski

Dofinansowanie ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu. Projekt: Akcelerator

DOFINANSOWANIE: 900 000 ZŁ
CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 1 020 000,00 ZŁ