Zespoły

AdGames: Reklamy zintegrowane z grami

Inteligentna platforma oparta o technologię blockchain pozwala na tworzenie i wdrażanie reklam zintegrowanych z grami.

Możliwe jest tworzenie zarówno reklam w postaci grafik lub wideo, jak i ich importowanie. Z kolei marketplace pozwala na wybranie konkretnej gry lub kilku gier wraz z określeniem konkretnego miejsca, w którym reklama ma się prezentować.

Dzięki technologii blockchain oraz tokenizacji, istnieje możliwość współpracy z wieloma podmiotami, które czerpią korzyści ze swoich aktywności.

Pierwszym etapem rozwoju platformy ma być zaimplementowanie rozwiązania do gier na urządzenia mobilne. Dzięki zbieraniu danych o zachowaniu użytkowników, reklamy będą precyzyjnie dobierane i odtwarzane. W odróżnieniu od obecnych rozwiązań, będą oparte na programie lojalnościowym oraz decyzji gracza, który określi, czy chce obejrzeć reklamę i czerpać z tego benefity. We współpracy z reklamodawcami, twórcy chcą bowiem gratyfikować użytkowników, którzy oglądają reklamy w formie tokenów, punktów w grach, nagród do odebrania u reklamodawców.

W kolejnym etapie pomysłodawcy rozwiązania deklarują przystąpienie do stworzenia narzędzi AI oraz ML, które będą dawać rekomendacje i proponować najbardziej spersonalizowane reklamy pod kątem każdego gracza. Wykorzystanie AI pozwoli na znaczące zwiększanie skuteczności reklam, zaangażowanie graczy, dobieranie treści reklam do tematyki gier.

Podobne artykuły:

Herb Polski
Flaga Polski

Dofinansowanie ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu. Projekt: Akcelerator

DOFINANSOWANIE: 900 000 ZŁ
CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 1 020 000,00 ZŁ