Zespoły

Campaign Optimizer dla digital marketingu

Digital Marketing rozwija się bardzo szybko. Bez pozycjonowania oraz sprzedaży w środowisku online można dziś zapomnieć o rozwijaniu firmy. Rosnąca konkurencja, coraz większą liczba kanałów marketingowych, inflacja – powodują, że podejmowanie właściwych decyzji, dotyczących optymalizacji kampanii marketingowych stało się wyzwaniem. Campaign Optimizer ma w tym pomóc.

Platforma ułatwi optymalizację budżetów między kampaniami marketingowymi, zarówno w skali makro (między kanałami mediowymi), jak i w ujęciu lokalnym (np. między kampaniami w jednym kanale). Dodatkowo, narzędzie pomoże w identyfikacji zmiennych, które mają największy wpływ na wybrany cel kampanii.

Z doświadczenia wiemy, że większość małych i średnich firm podejmuje decyzje marketingowe, nie wiedząc, jaki wpływ na efektywność kampanii reklamowych będą miały proponowane zmiany. Głównym powodem jest brak wiedzy statystycznej oraz umiejętności wykorzystania gigantycznej ilości danych, które są dostępne na platformach zakupowych Google Ads, Meta Ads, DV360/Adform (programmatic ads) czy innych.

Dokładna wiedza na ten temat pozwoliłaby na gigantyczne oszczędności wewnątrz firm – zarówno finansowe, jak i czasowe. Wszystko to dzięki szybkim i trafnym decyzjom o zmianach na poziomie budżetów, kreacji, tekstów reklamowych, czy czasu emisji. Dostępne API umożliwiają zbudowanie rozwiązania, które pozyska dane, dotyczące kampanii bezpośrednio z platform zakupowych i w zależności od wyniku ich analizy obsłuży dany przypadek (wykona odpowiednią akcję) w czasie bliskim rzeczywistemu. W planach jest również budowa narzędzia zewnętrznego do monitorowania kampanii, które będzie dostępne w zintegrowanym środowisku dla dowolnych dostawców usług marketingowych.

Dostęp do platformy + support w obsłudze byłby dostępny w formie subskrypcji.

Podobne artykuły:

Herb Polski
Flaga Polski

Dofinansowanie ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu. Projekt: Akcelerator

DOFINANSOWANIE: 900 000 ZŁ
CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 1 020 000,00 ZŁ