Zespoły

Aplikacja mobilna “Skup się!”

Zaparcia czynnościowe dotyczą ok. 10 proc. populacji pediatrycznej. To schorzenie wymagające długofalowego i kompleksowego leczenia. Aplikacja mobilna “Skup się!” została stworzona, aby wspomagać leczenie dzieci borykających się z problemem zaparcia czynnościowego.

Leczenie zaparcia polega w dużej mierze na zmianie stylu życia – procesie długim i wymagającym wytrwałości. Stworzeniu aplikacji przyświeca idea lepszego przystosowania się do zaleceń.

 „Skup się!” zawiera poradnik dla opiekuna oraz poradnik dla pacjenta. Część dedykowana dzieciom prezentuje informacje w formie atrakcyjnej dla małego odbiorcy – jest pełna kolorowych grafik i łatwego w odbiorze tekstu.

Niezbędna wiedza pozwala na lepsze zrozumienie schorzenia, a to ma ułatwić leczenie.

Oprócz tego w aplikacji możemy znaleźć tracker wypróżnień, przyjmowanych płynów oraz leków. Wszystkie informacje zapisywane są w formie przejrzystego raportu. Aby zachęcić najmłodszych do użytkowania, system powiadomień przypomina o wypełnianiu trackerów oraz rozwiązywaniu łamigłówek, za które otrzymuje się punkty.

K. Nazar https://xd.adobe.com/view/808f4b9a-37eb-4871-b6fc-37dec4eb0e24-d5dc/

Podobne artykuły:

Herb Polski
Flaga Polski

Dofinansowanie ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu. Projekt: Akcelerator

DOFINANSOWANIE: 900 000 ZŁ
CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 1 020 000,00 ZŁ