Zespoły

Box Office Lab: Wspieramy sukces twojego filmu

Projekt filmowy musi przyciągnąć widza i … inwestora. Ci pierwsi przyjdą,  gdy dzieło będzie interesujące, ci drudzy muszą mieć pewność, że inwestycja w projekt będzie korzystna finansowo. W tym pomoże Box Office Lab – wszechstronna platforma analityczna, prognozująca przychody z projektów filmowych i serialowych, oparta na innowacyjnym systemie.

Platforma wspiera producentów filmowych na etapie pozyskiwania inwestorów, ale wspomaga także inwestorów, minimalizując ryzyko finansowe, związane z inwestowaniem w branżę filmową (i serialową). Platforma będzie się składać docelowo z trzech podstawowych modułów:

– filmowy ekspert – narzędzia, które pozwoli prognozować wyniki oglądalności filmów i seriali na etapie idei (tzw. green lighting)

– box office pro – czyli “szklanej kuli” box office, pozwalającej prognozować wyniki do 18 miesięcy dla istniejących filmów, wchodzących na ekrany kin

– filmowy.buzz – narzędzie pozwalające ocenić zasięg i siłę kampanii marketingowej i PR-owej dla wchodzących na ekrany filmów (dziesiątki parametrów w jednym miejscu)

Silnik analityczny, oparty na przetwarzaniu dziesiątek tysięcy danych z kilkunastu niezależnych źródeł i wsparty unikalną wiedzą branżowych ekspertów  (cinemaghost.expert) pozwala inwestorom, producentom filmowym, platformom, kinom i dystrybutorom optymalizować decyzję, zarówno na etapach projektowania, finansowania, produkcji, jak i dystrybucji oraz promocji projektów.

Projekt zespołu Box Office Lab

Podobne artykuły:

Herb Polski
Flaga Polski

Dofinansowanie ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu. Projekt: Akcelerator

DOFINANSOWANIE: 900 000 ZŁ
CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 1 020 000,00 ZŁ